Jdi na obsah Jdi na menu
 


Věděli jste, že....?

Nejdražší kočka světa

Je jím Bengálský kocour Cato, který byl v únoru roku 1998 zakoupen za 25.000 liber (v přepočtu za 1.146.500,- Kč). Novou majitelkou se stala paní Cindy Jacksonová z Londýna. Prodával jej chovatel koček Lord C. Esmond Gay z Bedfordshire v Anglii.

Nejbohatší kočka

Nejbohatší kočkou světa se stala kočka jménem Blackie, která zdědila po svém majiteli panu Benovi Rea 15 milionů britských liber.

Nejstarší kočka

Nejstarší kočka zapsaná jako rekordmanka se jmenovala Puss a pocházela z Anglie. Zemřela v roce 1939, jeden den po oslavě svých 36. narozenin.

Nejstarší kočičí máma

Nejstarší kočičí mámou se stala kočička Kitty, která porodila 2 koťata ve věku 30-ti let. Za svůj věk měla celkem 218 koťat. Patřila Georgi Johnstonoveovi ze Staffordshiru v Anglii.

Kočka s největším vrhem koťat

7. srpna 1970 se čtyřleté Barmské kočce Tarawood Antigone narodilo 19 koťat, nakonec jich přežilo 15 (1 kočka, 14 kocourů).

Nejošklivější kočka

Pravděpodobně nejošklivější kočkou na světě je osmiletý kocour Ugly Bat Boy. Majitelem je vegerinář Stephen Bassett z Exeter Veterinary Hospital v americkém státě New Hampshire.

Nejdelší kočka

Nejdelší kočkou světa je Mainský mývalí kocour jménem Leo. Leo váží 15,8 kg a měří rekordních 121,9 cm od nosu k ocasu.

Nejmenší kočka

Kočka domácí jménem Mr. Peebles váží pouhé jedno kilo. Na délku má 49 centimetrů a na výšku 15 cm. Žije ve městě Pekin v Illinois, USA na tamější veterinární klinice.

Nejdelší kočičí ocas

Ocas dlouhý 40,6 cm měla domácí kočka Furball, jež žije se svým majitelem Janem Ackerem (USA) v Battle Creek v americkém státě Michigan.

Nejlepší lovec

Nejlepší lovcem myší byla kočka jménem Towser (21.4.1963 až 20.3.1987). Za svůj život údajně chytila 28.899 myší. Tato kočka pracovala v lihovaru Glenturret. Na její počest zde byla postavena socha.

Nejzcestovalejší kočka

Kocour pojmenovaný Hamlet utekl ze své přepravky při letu z Toronta v Kanadě a našli ho až za 7 týdnů schovaného za jedním z panelů v letadle. Během této doby procestoval přibližně 600.000 kilometrů.

Nesmrtelná kočka..?

Kocour Andy, který patřil senátorovi za Floridu Kenu Myerovi, drží rekord v délce pádu. Přežil pád z 16 patra (asi 60 metrů).

Nesmrtelná kočka 2..?

Ve zřícené budově po zemětřesení na Tchajwanu v prosinci 1999 byla po 80 dnech nalezena živá kočka.

Nejpodivnější kočka

Kočka Mincho z Argentiny vylezla na strom a neslezla dokud nezemřela (za celých 6 let). I když žila jen na stromě, měla třikrát koťata.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Your Orient To Blood Urgency Numbers

(AApemacceddy, 8. 10. 2018 6:16)

Torsion bras de quelqu'un est comment robuste votre sang pousse contre les parois de vos arteres lorsque votre coeur sentiment pompe le sang. Arteres sont les tubes qui transportent perseverent b gerer offre sang loin de votre coeur. Chaque culture votre determination bat, il pompe le sang par de vos arteres a la flanerie de votre corps.
https://www.cialispascherfr24.com/acheter-tadalafil-50-mg-pris/

Blood difficulties - If you prerequisite be sure more

(Afloaspslage, 28. 7. 2018 23:41)

Poids est comment poupe votre sang pousse contre les parois de vos arteres lorsque votre coeur essence pompe le sang. Arteres sont les tubes qui transportent prendre offre sang loin de votre coeur. Chaque age votre moelle bat, il pompe le sang tout au long vos arteres a la flanerie de votre corps.
https://www.cialispascherfr24.com/le-cialis-est-il-dangereux/

 

 

Poslední fotografieArchiv

Kalendář
<< srpen / 2019 >>


Statistiky

Online: 1
Celkem: 9339
Měsíc: 200
Den: 2